آجنا چاکرا یا چشم سوم و خصوصیات مرتبط با چاکرای ششم

نویسنده :

Leader

دسته بندی :

تاریخ انتشار :

ژانویه 26, 2024

اشتراک

چاکرای ششم یا چشم سوم و خصوصیات مرتبط با آجنا چاکرا

چاکرا چشم سوم با نام اصلی آجنا ( به زبان سانسکریت Ajna ) طبق سنت هندو ششمین چاکرا از هفت چاکرا اصلی بدن است. چاکرای آجنا در مرکز پیشانی بین ابروها قرار دارد. این بخشی فیزیکی از بدن نیست بلکه بخشی از سیستم پرانیک محسوب می شود. ظاهراً بخشی از مغز است که می تواند از طریق مدیتیشن ، یوگا و سایر اعمال معنوی قدرتمندتر شود مانند یک ماهیچه در بدن که با تمرین فیزیکی تقویت و قدرتمندتر خواهد شد. در سنت هندو ، ضمیر ناخودآگاه ، ارتباط مستقیم با برهمن را نشان می دهد. در حالی که دو چشم فرد دنیای فیزیکی را مشاهده می کند ، اعتقاد بر این است که چشم سوم بینش هایی را درباره آینده نشان می دهد. گفته می شود چاکرای چشم سوم ، مردم را به شهود خود متصل می کند ، به آنها توانایی برقراری ارتباط با جهان را می دهد ، یا به آنها کمک می کند تا پیام هایی از گذشته و آینده دریافت کنند.

آجنا در لغت به معنی فرمان و مرکز فرمان است. آجنا چاکرا به شکل دایره ای با ۲ گلبرگ در دو طرف آن توصیف میشود بر روی این گلبرگها حروف سانسکریت ( هام ) و ( کشام ) نقش بسته است این دو گلبرگ به نیروهای مثبت و منفی پرانا که در این مرکز به هم اتصال می یابند و همچنین به خورشید و ماه اشاره دارند این دو گلبرگ نشانه نفس و روح هستند . به عبارتي ذهن استدلالی و ذهن الهامی. گاه آجنا چاکرا را دری قلمداد می کنند که به قلمرو آگاهی برین و آگاهی عمقی باز میشود در اینجاست که انسان با چشم دل می بیند در بسیاری از سنتهای ، عرفانی گشایش این چاکرا مربوط به بیداری معنوی است. در حین مراقبه نیز از این چاکرا برای تمرکز استفاده میشود در مراقبه عمیق چشم روحانی یا چشم واحد در قسمت مرکزی پیشانی قابل مشاهده خواهد بود. این چشم عالم بر همه چیز در متون مقدس مختلف با نامهای چشم سوم چشم دورن چشم شیوا چشم شهود ستاره شرق قوایی که از بهشت فرو میآید و غیره نامیده شده است. آجنا چاکرا مرکز توسعه رشد عقل و هوشیاری و مرکز خرد و عقل است از طریق این چاکر است که شخص میتواند تواناییهای هوشی و عقلی حافظه اراده تمرکز تدبیر و تجسم را در خود افزایش دهد در بدن دو مرکز اراده وجود دارد یکی از آنها چاکرای مانی پورا شبکه خورشیدی و دیگری آجنا چاکر است . همچنین انرژی که پشت مقاصد شخص قرار دارد از این چاکرا آزاد میشود. چنانچه این چاکرا باز باشد به دنبال افکار و اندیشه های انسان اعمال مناسبی شکل میگیرند که سبب تجلی مادی اندیشه ها در جهان فیزیکی میگردد و فرد با قدرت تجسم اش میتواند انرژی را برای تحقق بخشیدن خواسته ها بیافریند همچنین در تلفیق با چاکرای باز قلب فرد می تواند انرژیهای سلامتی بفرستد چه برای آنچه در دسترس است و چه برای فاصله دور. چنانچه این چاکرا بسته باشد ، فرد برای به ثمر نشاندن اندیشه هایش تلاشی دراز مدت در پیش روی دارد. اگر انسان دارای ذهنیت و انتظارات مثبت در مورد همه چیز باشد در نتیجه دریافتهایی مثبت از محیط و افراد دیگر خواهد داشت و اگر او تعبیرات ذهنی منفی از هر چیز داشته باشد همان ها را به جهان خارج از خود انعکاس داده و بدین وسیله به آنها شکل داده و دریافتهایی منفی خواهد داشت. آجنا چاکرا مرکز اتصال سه کانال انرژی ، آید پینگالا سوشومنا است. با ادغام و آمیزش انرژی کیهانی و قمری و خورشیدی در این چاکرا در انسان بیداری روحی حاصل می آید و در هنگام بیداری این چاکرا در فرد قدرت روشن بینی روشن شنوی و تله پاتی و پیشگویی پدیدار میگردد. هنگامی که این مرکز کاملا بیدار است انسان در ورای کارمای خود رسیدن به سطحی از مسیر روحی که در آنجا قانون علت و معلول به انسان مربوط نیست بسر می برد. اما در عین حال قادر به دیدن کارهای اطرافیان و اقوام و ملیتهای جهان است. در حالت متمرکز بودن در این چاکرا این توانایی در انسان ایجاد میگردد که به دیگران در محور کارمایشان کمک کند آجنا چاکرا تحت کنترل سیاره اورانوس فعالیت کرده و از خودگذشتگی و آرمانگرایی از کیفیت های تابشی آن بشمار می آید.
آجنا چاکرا بر روی غده هیپوفیز تاثیر میگذارد. غده هیپوفیز سلطان غدد نیز نامیده می شود زیرا این غده به تمام غدد دیگر فرمان میدهد. این غده قدرت اراده فدرت تشخیص و همچنین بینایی ، شنوایی و حافظه را کنترل می کند تمام نوابغ دارای غده هیپوفیز برتری می باشند. این غده رشد بدن را نیز کنترل می کند. اختلال در عملکرد این غده سبب می شود که فرد از نظر فیزیکی رشد بسیار ناکافی داشته باشد و کوتاه قد شود یک خانم باردار نباید تحت فشار عصبی قرار گیرد ، زیرا این حالت ممکن است سبب بروز اثرات منفی بر روی غده هیپوفیز جنین در داخل رحم مادر شود و درجات مختلف عقب ماندگی ذهنی را ایجاد کند ترس دائمی بر روی غده هیپوفیز اثر میگذارد و میتواند فرد را بسیار ضعیف و کم رو کند. فشار و نگرانی نیز سبب اختلال در عملکرد این غده میشود و میتواند باعث افزایش فشار خون و مشکلات گوارشی نیز بشود. به افرادی که مستعد ابتلای به انواع ترس و بیم هستند و افرادی که تمایل به دروغ گویی دارند و یا سرکش و نافرمان هستند و یا حتی دزدی می کنند باید به آجنا چاکرای آنها ریکی داد همچنین برای درمان ذهنی و احساسی ضربه ای که ناشی از حادثه یا اتفاقی در گذشته رخ داده نیز باید به این چاکرا ریکی داد.

 

کاربرد چشم سوم چیست ؟

 

  • چاکرای آجنا، مرکز قدرت اراده سطح بالا است ، در حالی که چاکرای شبکه خورشیدی مرکز قدرت اراده ی سطح پایین است.
  • قدرت جمعی انسان ها از طریق چاکرای شبکه خورشیدی نشأت می گیرد ، در حالی که قدرت افراد بسیار رشد یافته و تزکیه شده مربوط به چاکرای آجنا است.
  • چاکرای شبکه خورشیدی و آجنا با هم ارتباط تنگاتنگی دارند و بر یکدیگر تاثیر می گذارند.
  • اکثر ك کسانی که روی چشم سوم کار می کنند و آنرا فعال می کنند دید تازه ای نسبت به زندگی پیدا می کنند.
  • کسانی که با این چاکرا هماهنگ شده باشند بر خود تسلط پیدا می کنند و منشاء انرژی معنوی ، شهود، خرد، ادراک و زیرکی قابل توجهی خواهند شد.
  • چشم سوم بسته مانند یک سد میماند كه باید ابتدا در آن یک روزنه کوچک ایجاد و به تدریج بزرگ و بزرگتر کرد که در نهایت این شکاف عظیم باعث تخریب و در نتیجه باز شدن کامل آن میشود.

 

خصوصیات آجنا چاکرا

« رموز گشوده نخواهند شد اگر فقط بخواهیم چراها را دریابیم ، چشم ها کور خواهند گشت » مولانا
ششمین چاکرا چاکرای چشم سوم با شهود و بینش فیزیکی در ارتباط است. این چاکرا به انرژی هایی مانند دیدن بی پرده شهود ، نور و روان مرتبط است. از طریق این چاکر است که در راه نیل به رهنمود های درونی با وجود برتر خود سازگار می شویم.

 

محل : وسط پیشانی کمی بالاتر از ابروها ( بین دو چشم )

رنگ : نیلی و بنفش

عنصر : نور

غده مربوطه : هیپوفیز ( پینعال ، صنوبری )

هورمون مربوطه : وازو پرسین ، سرتونین ، ملاتونین ، دی‌متیل‌تریپتامین

عطر : اسطوخودوس و هویج وحشی

سنگ : آمیتیست

روغن ها : مریم گلی ، اسطوخودوس ، لیموترش

نماد : نیلوفر دو پر

مانترای مربوطه : «اوم»

قسمت های مرتبط در بدن : چشم ها ، گوش ها ، بینی ، مغز ، غدد صنوبری و هیپوفیز ، سیستم های لنفاوی و غدد درونريز

خصیصه های اصلی : روشن بینی ، تله پاتی ( انتقال حس ) ، خرد ، ارتباط با خود برتر ، تصور ، رویا ، عقاید و تعقل ، اداراکات فراحسی

زمینه : عملکرد ادراک ، کشف و شهود ، رشد حسهای درونی ، قدرتهای ذهنی عملکرد ادراک شخص ، تجلی

جهت چرخش چاکرا : در زنان در جهت حرکت عقربه های ساعت و در مردان برخلاف حرکت عقربه های ساعت

امکان پاکسازی و فعال ساختن چاکرای ششم : با تماشای آسمان آبی پر رنگ و پر ستاره شب فعال می شود.

نوع یوگا : گیانا یوگا ، پانترا یوگا

سیاره های وابسته : تیر مشتری ، اورانوس ، نبتون

 

  • این چاکرا ، چاکرای درک و اشراقی شما است. بر ذهنتان نظارت دارد و مرکز فرماندهی و ناظر بر چاکراهای دیگر است.
  •  چاکرای سالم پیشنانی به شهود خودتان گوش می کنید. خلاقیت بسیار قوی دارید، راه حل مشکلاتتان را تجسم می کنید.

 

انسداد انرژی در چاکرای ششم ( آجنا چاکرا )

اگر این چاکرا ضعیف و جریان انرژی در آن راکد باشد به علت کمبود انرژی در آن قدرت خلاقیت فرد متوقف میگردد یا اینکه فرد افکار خلاقه زیادی در سر دارد اما هرگز محقق نمی گردد همراه با این وضعیت عذر و بهانهای دائمی وجود خواهد داشت که براساس آن جهان خارجی به سبب نقائص خود مورد سرزنش قرار میگیرد تنها چیزی که این فرد بدان نیاز دارد این است که بیاموزد چگونه امیال خود را گام به گام به تحقق برساند. پیامد عملکرد ناهماهنگ چاکرای چشم سوم عدم تعادل است به طور مثال پافشاری بیش از حد روی حوزه عقل و تصمیمات زندگی فرد منحصرا با عقل و منطق صورت میگیرد و فقط آنچه را که با ذهن منطقی اش درک میکند قبول دارد شخص به آسانی قربانی تفکر روشنفکرانه خود میشود تنها چیزی را قبول میکند که ذهن او بتواند درک ، کند و از روشهای علمی قابل اثبات باشد . عملکرد ناهماهنگ دیگر این چاکرا این است که فرد با قدرت ذهنش سعی می کند بر روی دیگران و رویدادها تاثیر بگذارد صرفا فقط میخواهد قدرتش را نشان دهد و یا برای ارضای نیازهایش از آن استفاده می.کند در این وضعیت معمولا چاکرای شبکه خورشیدی هم معمولا از تعادل خارج است و چاکرای قلب و تاج نیز در حد جزیی رشد یافته است.
اگر چشم سوم فرد علی رغم گیرهایش نسبتا باز باشد ، باز هم ممکن است در این کار موفق شود هر چند که مقاصد فرد خلاف جریان طبیعی حیات است. ولی دیر یا زود احساس تنهایی او را در بر میگیرد و موفقیتی را که برایش تلاش نموده بود پایدار نخواهد بود اگر جریان انرژیها در آجنا چاکرا به طور قابل ملاحظه ای بسته باشد تنها حقیقتی را می بیند و باور می کند که در جهان بیرون قابل دیدن باشد. زندگی اش تحت نفوذ امیال مادی ، نیازهای فیزیکی و احساسات ابراز نشده است. اندیشه ها و بحثهای معنوی به نظرش خسته کننده و اتلاف وقت خواهد بود . به راحتی در شرایط دشوار فرد کنترل اش را از دست می دهد و احتمالا خیلی هم فراموشکار است. اگر بینایی فرد ضعیف شده باشد اغلب با کم کاری چاکرای چشم سوم همراه است. همچنین در موارد حاد افکار فرد خیلی پریشان و آشفته است و تصمیماتش کاملا براساس احساسات سرکوب شده است.

 

اگر چشم سوم نامتعادل باشد:

• عدم توانایی دیدن تصویر کل و بسته بودن ذهن
• ناتوانی در تمایز بین واقعیت و خیال
• ضعف در استدلال،حافظه، تفکر روشن و قضاوت
• پذیرش وقایع فقط با استدلال منطقی و علمی
• میل به انزوا
• اوهام به دلیل روشن نبودن ادراکات شهودی
• عدم لذت از ارتباط دو نفره
• نقص این چاکرا به همراه نقص شبکه خورشیدی و گلو و تاج میل به سلطه گری و نفوذ بر دیگران را افزایش می دهد.
• پافشاری بیش از حد بر عقل و منطق
• سرزنش جهان بیرون

اگر چاکرای ششم ضعیف و جریان انرژی در آن راکد باشد ، به علت کمبود انرژی در آن قدرت خلاقیت فرد متوقف می گردد. همراه با این وضعیت عذر و بهانه ای دائمی وجود خواهد داشت که بر اساس آن جهان خارجی به سبب نقائض خود مورد سرزنش قرار می گیرد.
کسی که چاکرای ششم (چشم سوم) اش مشکل داشته باشد نمیتواند دنیا را بصورت واقعی ببیند و درک کند انگار در یک سراب زندگی‌ می کند. سرابی که جدا از پدیده هاست و بقیه چیز انگار دارن با هستی اش مقابله میکنند وقتی چشم سوم یک شخص غیر فعال باشد بصیرت آن شخص کم خواهد بود
و فرد همیشه در دام منطق گرفتار خواهد شد

 

پی آمدهای نامتعادل بودن چاکرای ششم :

عدم هماهنگی در این چاکرا باعث عدم تعادل است. یعنی باعث پافشاری بیش از حد روی حوزه عقل می‌شود و تصمیمات زندگی منحصراً با عقل و منطق درگیر خواهد بود.

ناتوانی از مشاهده عمیق و بسته بودن ذهن. ممکن است فرد بخواهد دنبال اوهام برود و نتواند بین حقیقت و خیال تفاوتی قائل شود. ممکن است استدلال ، ذهن پاک ، قوه قضاوت ، حافظه و تمرکز آدمی دچار نقصان گردد.

 

پی آمدهای روحی و روانی : افکار نامعلوم اغتشاش ذهنی ، بی هدفی ، رکود یا نقصان عقل میل مفرط به خرید .

پی آمدهای فیزیکی : سردرد ، سینوزیت ، تومورهای مغزی ، سکته مغزی ، نابینایی ، مشکلات بصری ، اختلالهای یادگیری کابوس و حالات عصبی.

 

پرکاری چاکرا : واقع بینی را از دست می دهید. مغرور، مقتدر، انحصارطلب و متعصب می شوید.

کم کاری چاکرا : به جای فکر کردن به موضوع ، به شکل مستقل هر کس هر چیزی گفت همان را انجام می دهید. بی ثبات و بزدل می شوید.

 

بیماریهای مربوط به چاکرای چشم سوم

ناراحتی اعصاب از قبیل رعشه فلج صورت ناراحتی چشم از جمله آب مروارید ، التهاب چشم زخم قرنیه مزمن ، سر گیجه ناراحتی های گوش و بینی مثل کری گوش درد ، از دست دادن حس بویایی ، خونریزی بینی ، جن زدگی ، صرع ، ناراحتی های ذهنی از جمله مالیخولیا و هم بینی هذیان گویی وسواس ، ضعف اعصاب

 

علائم انسداد چاکرای پیشانی

آلزایمر
سردرد
سرگیجه
سردرگم ماندن
اختلاف فکری و..
ریشه تمام این بیماری ها و بسیاری از بیماری های دیگر که نام برده نشد
از انسداد است.

 

  • اما اگر چاکرا کم کار باشد تنها حقیقتی که در دنیای بیرون باشد را باور می کنید و زندگیتان تحت نفوذ امیال مادی ، نیازهاي فیزیکی و احساسات ابراز شده است. حقایق روحانی را رد می کنید و آنها را حاصل رويای بی معنا و بی هیچ کاربرد عملی می بینید، احتمالاً خیلی فراموش کارید.

 

پاکسازی و فعال کردن چاکرای ششم

چاکرای ششم در فاصله یک انگشت بالای پل بینی در وسط پیشانی قرار دارد که جایگاه نیروهای ذهنی متعال ، تشخیص ، حافظه و اراده ماست. درک شهودی و روش بینی مخصوص این چاکر است عملکرد هماهنگ این چاکرا باعث می شود که ذهنی فعال و کل نگرانه داشته باشید . توجه به حقایق اسرار آمیز نیز به این چاکرا مربوط می شود.
کسی که چاکرای ششم در او عملکرد ناهماهنگی دارد ، بیش از حد روی حوزۀ عقل پافشاری می کند و تصمیمات زندگی اش منحصرا با عقل و منطق صورت می گیرد . این افراد تنها چیزهایی را قبول میکنند که ذهنشان بتواند درک کند و به آسانی قربانی تکبر روشنکفرانه خود میشوند کم کاری چاکرای ششم باعث میشود که تنها حقیقتی را ببینید و باور کنید که در جهان بیرون قابل دیدن باشد در این صورت حقایق روحانی را رد کرده و افکار پریشان و آشفته ای خواهید داشت . کسانی که خیلی فراموش کار بوده و بینایی ضعیفی دارند اغلب چاکرای ششمشان کم کار است اشخاصی که ۴ ساعت به حالت خواب و بیدار هستند چاکرای ششم شان فعال است تماشای آسمان آبی پررنگ و پر ستاره شب چاکرای ششم را فعال میکند.

هنگامی که چاکرای چشم سوم در حال تعادل باشد ، خود را از نظر ذهنی در اوج حس می کنیم تصوراتمان بلند پروازانه میشوند. نیروی ذاتی استدلال و تعقل در ما متعادل می گردد و فعال می شود میتوانیم آینده را به شکلی مثبت و واقع گرایانه تصور و مشاهده کنیم. این چاکرا باعث میشود دیدی و رای دنیای مادی پیدا کنیم به همین دلیل ، ممکن است تواناییهای روحی و تله پاتیمان افزایش یابد.

 

عملکرد هماهنگ چاکرای چشم سوم :

نازک طبع ، رقيق ، الهام بخش ، دوست داشتني ، روشن بين و فهميده.

افراد کمي وجود دارند که چشم سومشان کاملاً باز باشد، با وجود اين علي رغم رشد ناکافي چاکراي ششم مي تواند عملکردي هماهنگ تر از ديگر چاکراها را داشته باشد. هر چقدر اين چاکرا رشد بيشتري داشته باشد افکار شما بيشتر بر اساس آگاهي دروني از حقيقت است و دنياي مادي برايتان شفاف مي شود.(گرچه آگاهي شما همچون آينه اي در خدمت الوهيت است و دنياي مادي رقص انرژي را که در سطوح لطيف هستي جا دارد منعکس مي کند) آگاهيتان بالا مي رود تا حدي که مي توانيد انرژي هايي که در زير سطح چيزهاي خارجي کار مي کند را دريافت کنيد و آنها را آگاهانه کنترل کنيد.

 

پی آمدهای تعادل ششمین چاکرا عبارتند از :

اگر این چاکرا هماهنگ و متعادل بوده و چشم سومتان باز باشد ، از آگاهی بالایی برخوردار خواهید بود. و توانایی برای درک خیلی از چیزها را پیدا می‌کنید.

دل کندن از مادیات اعتماد به خرد درون برای دانستن نادانسته ها – سازگاری با احساسات و نیروهای نهفته

 

رنگ درمانی :
بنفش روشن اثر پاک کننده و باز کننده بر روی چاکرای ششم دارد به ذهن عمق و روشنی می بخشد و حواس را تقویت می کند و همین طور آنها را بر روی سطوح لطیف ادراک باز می کند.

 

تغذیه رنگی :
انگور یاقوتی ، کلم بروکلی ، بادنجان ، آلوچه

 

رایحه درمانی :
رايحه نشاط آور نعنا گره های چاکرای ششم را باز میکند و کمک میکند تا شخص از قالب های افکار محدود رها شده و قدرت تمرکز را زیاد میکند رايحه ياسمن ذهن را بر روی تجسم و تصویری که حامل پیامی از حقیقت عمیق تر است باز می کند.

 

فعال کردن چاکرای چشم سوم با استفاده لذت بردن از طبیعت :
چاکرای ششم یا چشم سوم با تماشای آسمان آبی پررنگ و پرستاره ی شب فعال می شود. این تجربه ی طبیعت ذهن شما را برروی پهنه ی بی حد و مرز همه ی آنچه در فرم های مختلف متجلی شده است باز می کند. از مرزی های لطیف ، ساختارهای آنها و قوانین شان که در پس دنیای قابل رویت حیات وجود دارد که رقص بدن های ملکوتی در فضای لاینتاهی را نشان می دهد آگاهتان می سازد.

 

چاکرای ششم و تنفس با صدای وزوز زنبور ( Brahmari )

راحت روی زمین بنشینید و ستون فقرات را صاف نگه دارید و چهار زانو بنشینید ، طوری که قوزک پایتان به نشیمنگاه نزدیک باشد. میتوانید روی صندلی چهار زانو بنشینید. چشمها را ببندید یا به پایین نگاه کنید. نفس عمیق بکشید و در حالی که که لبهایتان به هم چسبیده اند ، نفس را بیرون دهید و صدای » بممممم » ایجاد کنید تا لبها بلرزند. یک تا سه دقیقه به این حرکت ادامه دهید.

تاثیرهای مثبت :
با لرزش و صدا تنش را از بین می برد. ذهن و جسم را آرام می سازد در لحظه ، ما را به زمین متصل می سازد.

 

12 نشانه باز شدن چشم سوم

1_ ﺍﻧﮕﺎﺭ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﭼﯿﺰﻫﺎﯼ ﻧﺎﺩیدنی ﺣﺲ ﻗﻮﯼﺗﺮﯼ ﺩﺍﺭﯾﺪ.
2_ﻣﻤﮑﻦ ﺍﺳﺖ ﺑﻪ ﻧﻮﺭ ﺣﺴﺎﺱ ﺑﺎﺷﯿﺪ.
3_مدام ﺳﺮﺩﺭﺩ ﺷﺪﯾﺪ ﺩﺍﺭﯾﺪ.
4_ﺍﺣﺴﺎﺱ ﻣﺘﻔﺎﻭﺗﯽ ﺩﺍﺭﯾﺪ.
5_ﻣﯽﺗﻮﺍﻧﯿﺪ ﺁﺳﺎﻥ ﺗﺮ ﺫﻫﻦ ﺁﺩﻡﻫﺎ ﺭﺍ ﺑﺨﻮﺍﻧﯿﺪ.
6_ﺩﺭ ﻣﯿﺎﻧﻪﯼ ﺍﺑﺮﻭﻫﺎﯾﺘﺎﻥ ﻓﺸﺎﺭ ﺷﺪﯾﺪ ﺣﺲ ﻣﯽﮐﻨﯿﺪ.
7_ﺩﺭ ﺭﮊﯾﻢ ﻏﺬﺍﯾﯽ ﺗﺎﻥ ﺗﻐﯿﯿﺮ ﺍﯾﺠﺎﺩ ﻣﯽﺷﻮﺩ.
8_ﺩﺭﮎ ﻓﺮﺍﺗﺮ ﺍﺯ ﺩﻭﮔﺎﻧﮕﯽ ﺑﻪﺩﺳﺖ ﻣﯽﺁﻭﺭﯾﺪ.
9_ﺩﺭ ﺍﻟﮕﻮﻫﺎﯼ ﺫﻫﻨﯽ ﺷﻤﺎ ﺗﻐﯿﯿﺮﯼ ﺍﯾﺠﺎﺩ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ.
10_ﺫﻫﻦ ﺷﻤﺎ ﺑﺎﺯ ﻣﯽﺷﻮﺩ ﻭ ﮔﺴﺘﺮﺵ ﻣﯽﯾﺎﺑﺪ.
11_ﻗﺪﺭﺕﻫﺎﯼ ﺭﻭﺣﯽ ﺷﺮﻭﻉ ﺑﻪ ﮐﺎﺭ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ.
12_ﻧﻬﺎﻥ ﻫﺮچیز ﺭﺍ ﻣﯽ ﺑﯿﻨﯿﺪ ﻭ ﺑﻪ ﻣﻌﻨﺎﯼ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﻫﻤﻪ ﭼﯿﺰ ﭘﯽ ﻣﯽﺑﺮﯾﺪ.

 

 

برچسب :