آنچه که باید در رابطه با ضمیر ناخودآگاه خود بدانید

نویسنده :

Leader

دسته بندی :

تاریخ انتشار :

جولای 23, 2023

اشتراک

انسان دارای سه ضمیر آگاه – ناخودآگاه و اَبَرآگاه می باشد که هر کدام در کالبد انسانی ما و در روان انسان و در سیستم های روحی انسان وظایفی خاص را بر عهده دارد.
ضمیر_ناخودآگاه از مخچه هدایت نمی شود ، ضمیر ناخودآگاه در سیستم های ناخودآگاه ما هدایت روحی و روانی و جسمی را بر عهده دارد ، وقتی مرگ رخ دهد ضمیرآگاه به کلی از بین می رود و ضمیر آَبَرآگاه ، ضمیر ناخودآگاه را درون خود می آورد و همه کنترل ها در دست ضمیراَبرآگاه می باشد.ضمیر ناخودآگاه ما در حقیقت همان کالبد آسمانی وجود خود ماست وبرای ارتباط با آن از چاکرا ششم و چشم سوم و در مغز از غده صنوبری بهره می گیریم . درمان چاکرا آجنا در راستای ارتباط با ضمیر ناخودآگاه بسیار موثر است.

 

ضمیر ناخوآگاه چیست؟

ذهن ناهشیار و یا همان ضمیر ناخوداگاه مخزن احساسات، اندیشه ها آرزوها و خاطراتی است که ما از آنها آگاهی کامل نداریم تقریبا تمام آنچه که در ضمیر ناخودآگاه وجود دارد مانند احساس درد اضطراب یا درگیری و… غیر قابل قبول یا ناخوشایند هستند.
ضمیر ناخودآگاه از فرایندهای ذهنی تشکیل شده است که به صورت خودکار رخ می دهند و آگاهی ما تأثیری در انجام این فرایندها ندارد. این فرایندهای ذهنی زیر سطح آگاهی ما قرار دارند و بر رفتارهای آگاهانه ما تأثیرگذار هستند و شامل تفکرات درون ذهنی خاطرات آرزوها و انگیزه ها می باشند.
اگر ساختار ضمیر ناخودآگاه را به یک کوه یخی مانند شکل زیر تشبیه کنیم، ضمیر ناخودآگاه در پایین کوه قرار خواهد گرفت و ضمیر خودآگاه در قسمت بالایی کوه قرار می گیرد.🕊
به این ترتیب اطلاعات آگاهانه ما در ضمیر خودآگاه در نوک کوه یخی قرار گرفته است و اطلاعات مهم و اصلی ما در ضمیر ناخودآگاه و در قسمت پایین کوه یخی قرار دارد اطلاعات موجود در ضمیر ناخودآگاه ممکن است در دسترس نباشند اما همچنان بر رفتار فعلی ما بسیار تأثیر گذار هستند.
ضمیر ناخودآگاه بخشی از ذهن و آرشیو کاملی از پدیده های ذهنی گوناگون می باشد ،این پدیده ها به صورت ناخودآگاه در ذهن هر فرد ذخیره شده است .ناخودآگاه ما شامل احساسات،مهارت ها،افکار ناخودآگاه، عادت های ناخودآگاه و واکنش های اتوماتیک، ترس ها و میل های پنهان است.

یکی از ویژگی های اصلی ضمیر ناخودآگاه قابل تغییر و منعطف بودن است.

هر فردی میتواند با برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه زندگی خود را به طور کلی متحول کند و نسبت به تغییری که بر روی ضمیر ناخوآگاه خود اعمال کرده است زندگی خود را در جهت مثبا و منفی حرکت دهد.

 

خواص ضمیر ناخودآگاه

1- ضمیر ناخودآگاه قدرت اجرایی نامحدود دارد و تمامی پیامهای موجود را با قدرت اجرا میکند.

2- ضمیر ناخودآگاه با تمام نیرو و قدرتش قوه منطق استدلال و تعقل ندارد. پیامهایی را که وارد آن می شود، بی چون و چرا پذیرفته و دقیقاً اجرا می کند.حتی اگر این پیامها غیر علمی، غیر منطقی ودروغ باشد.

3- ضمیر ناخودآگاه انسانها میتوانند با همدیگر ارتباط برقرار کنند. مثلاً زمانی که از کسی صحبت میکنید و او به شما تلفن می زند همچنین توانایی خواندن افکار (تله پاتی) بدین علت است.

4- در جهان آگاهی و شعور نامحدودی وجود دارد به نام شعور جهانی یا شعور کائنات که تمام اطلاعات عالم و پاسخ تمام سوالات در آن وجود دارد. ضمیر ناخودآگاه تحت شرایط خاص می تواند به این آگاهی دسترسی پیدا کند و دانشی فراتر و بالاتر از درک و فهم شما را جدب نموده و به شما انتقال دهد.

5- هر گاه بین ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه اختلافی پیش آید، همیشه ناخودآگاه برنده است چراکه قدرت اجرایی در دست ضمیر ناخودآگاه است. به همین دلیل است که بعضی اوقات با اینکه در انجام کاری مصمم هستید اما به دلایلی موفق به انجام آن نمی شوید.

 

قوانین برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه

1.جمله ای که به ضمیر ناخودآگاه تلقین میشود باید زیاد تکرار شود.تکرا مثل ضربه ایست که با چکش روی میخ میزنند .با تکرار ضربه ها، میخ بیشتر در دیوار فرو میرود.
2.ضمیر ناخودآگاه فقط زمان حال را میشناسد و هیچ درکی نسبت به زمان گذشته و آینده ندارد.مثال،جمله(بدن من سالم خواهد شد)جمله ایست که شامل زمان آینده میشود و ضمیر ناخودآگاه نمیتواند این جمله را درک کند.پس بهتر است از جمله ،بدن من سالم است، استفاده کنیم که دلالت به زمان حال دارد.
3.جمله ای که گفته میشود باید کاملا همراه با احساس باشد.یعنی در جمله ،من قدرتمند هستم ،باید احساس قدرت هم با اون همراه باشه چون ضمیر ناخودآگاه جزئی از وجود شماست و احساس رو درک میکنه.
4.متن تلقین هر اندازه کوتاه باشد برای ضمیرنآخودآگاه قابل درکتره.
5.متن تلقین باید مثبت باشد.مثال جمله من مریض نیستم در ظاهر جمله مثبتیست ولی بخاطر کلمه مریض، برای ضمیر ناخودآگاه، جمله بار منفی به خودش میگیره .پس بهتره بجای جمله قبلی از جمله،من سالم هستم،استفاده کنیم .
6.برای ضمیر ناخودآگاه قدرت تصویر ذهنی 100بار بیشتر از جمله ایست که تکرار میشود.سعی کنی بجای تکرار جملات از تصویر ذهنی که همراه با احساس خوب ومثبته استفاده کنیم تا بهتر جواب بگیریم

برچسب :

کل بازدید 154|بازدید امروز 1
سرفصل ها