انرژی کندالینی چیست؟ و چگونه میتوان آن را بیدار کرد

انرژی کندالینی چیست؟ و چگونه میتوان آن را بیدار کرد

نویسنده :

Leader

دسته بندی :

تاریخ انتشار :

آگوست 7, 2023

اشتراک

انرژی کندالینی چیست ؟ و چگونه میتوان آن را بیدار کرد

قویترین انرژی موجود در عالم فیزیکی است که برای بیدار ساختن و کنترل آن تمرینات زیاد و عبادات بی دریغ لازم است.
کندالینی انرژی پنهانی است که در نهاد انسان قرار داده شده است.

کندالینی شکلی از انرژی است که در پایه ستون فقرات پیچیده می‌شود. زمانی که کندالینی برافراشته می شود، از طریق 7 چاکرا جریان می یابد. که فوراً به روشنگری معنوی منجر می شود. کندالینی را می توان از طریق روش های مختلفی از جمله مدیتیشن، یوگا و مانترا تحریک کرد.

بزرگترین و قویترین انرژی روحانی یا همان نیروی حیات است که ما انسانها و عالم ما را خلق کرده است.
قدرتمندترین انرژی خانه جهان هستی در وجود شما و سراسر گیتی به سر می برد.

جایگاه کندالینی در چاکرای ریشه است که شما را به زمین وصل می کند.
نامهای دیگر آن ” آتش کندالینی” ( Kundalini Fire ) و ” افعی نور” ( Serpent of Light) است که بدن را تصفیه کرده و نیروی شفابخشی است که هر دردی را درمان می کند.

 

انرژی کندالینی با آگاهی بیدار می شود.

انرژی کندالینی با آگاهی بیدار می شود.

انرژی کندالینی چیست ؟ و چگونه میتوان آن را بیدار کرد

 

آگاهی از وجود خود و درک جریان هستی

این انرژی به صورت پنهان ( یا ماری که چمبره زده و خواب است) در زیر استخوان دنبالچه و در دهانه مقعد (چاکرای ریشه) خوابیده است و منتظر فرصتی برای برخاستن می باشد. انرژی کندالینی در همه نوع بشر وجود دارد اما نه به مقدار یکسان و قوی ترین انرژی فرا طبیعی است.

بیشترین اطلاعات درباره کندالینی از هندوستان سرچشمه گرفته و علم پزشکی امروز در حال بررسی و مطالعه این انرژی حیات بخش است.

کندالینی در زبان سنسکریت به معنی” مونثی که حلقه زده” می باشد. معنای آن این است که انرژی کندالینی یک انرژی مونث است که انسان را به اصل و زادگاه خود برمیگرداند.

انرژی قدرتمند و آرامش بخشی است که به ماری چمبره زده تشبیه شده است. وقتی شما از نظر روحی تکامل پیدا می کنید
این انرژی آهسته آهسته از روی جایگاهش در چاکرای ریشه برخاسته و و مانند ماری به سمت بالا می خزد و سر راه خود از همه چاکراها عبور کرده آنها را یکایک با قدرت خود باز می کند. این انرژی ماورای طبیعه به بالای ستون مهره ها سفر کرده همه نقاط آن را ترمیم می کند و در نتیجه همه چاکراها را به سرحد قدرت خود می رساند.

انرژی کندالینی حاصل رسیدن به «خود آگاهی» است که این فرایند با چرخه خورشید و انرژی مذکر خورشید منظم می شود. انرژی کندالینی تنها انرژی حیات نیست بلکه انرژی جنسی نیز هست. اما این انرژی جنسی قدرت ترمیم ذهن ، جسم و روح را داراست.

 

کندالینی چطور بر میخیزد؟

کندالینی چطور بر میخیزد؟

*همانطور که قبلا اشاره کردیم کندالینی یک انرژی مونث است
که بر اثر تمرینات صحیح و مداوم از مسیر «نادی اصلی» که ” سوشومنا ” نام دارد به سمت بالا بر می خیزد و راس آن در فرق سر و چاکرای هفتم قرار می گیرد.

*چاکرای تاج یا هفتم حاوی انرژی مذکر است و بر اثر ادغام انرژیهای کندالینی و چاکرای تاج در محدوده جمجمه یک لقاح داخلی صورت می گیرد که سبب باز شدن چشم سوم نیز می شود.

*هندی ها معتقد هستند که هدف از خلقت فعال سازی انرژی کندالینی می باشد به همین دلیل اهمیت آن در فرهنگی هندی ها بسیار زیاد است.

*تمام عرفا ما به طریقی انرژی کندالینی انها فعال شده است. تجربه انرژی های ماورایی بدون فعال شدن انرژی کندالینی تنها توهمات ذهن است.

*برای اینکه انرژی خالص خلقت و ماورایی را تجربه کنید تنها راه فعل سازی کندالینی است. انرژی کندالینی برخی مواقه در اثر شوک و گاهی در اثر تمرین ریاضت یا دعا اتفاق می افتد.

*چنانچه انرژی کندالینی زیر نظر یک استاد مجرب اتفاق افتد میتواند زندگیتان را متحول کند. البته خیلی از افراد ادعا می کنند که می توانند انرژی کندالینی شما را فعال کنند در انتخاب استاد دقت زیادی داشته باشید .

 

چطور می توانید کندالینی را بیدار کنید ؟

چطور می توانید کندالینی را بیدار کنید ؟

روشهای گوناگونی برای پاکسازی و تصفیه چاکراها وجود دارند که کمک می کنند آلودگیها و موانع چاکراها را دور بریزید و راه گردش کندالینی را باز کنید.

یکی از این روشها تمرینات یوگا است که با مدیتشن چاکراها همراه است.

گاهی ممکن است کندالینی به طور تصادفی در اثر یک اتفاق ناهنجار و دلخراش در شما بیدار شود.

برخی افراد وقتی در خطر مرگ قرار می گیرند کندالینی آنها بیدار می شود و انرژی خارق العاده ای از خود ساطع می کنند و ممکن است دست به کارهای خارق العاده بزنند تا خود و دیگران را از خطر نجات دهند.

آنچه باید بدانید این است که اگرچه کندالینی یک انرژی درمانگر و مثبت است
اما ممکن است باعث بروز حوادث ناخوشایندی در زندگی شما شود.

در طول مدتی که عبادت و یوگا انجام می دهید احتمال دارد که کندالینی از کنترل خارج شده
و تاثیرات مخربی روی شما بگذارد از این رو تعجب نکنید اگر کنترل افکار و اعمالتان را از دست دادید و از خواب و خوراک افتادید یا مریض شدید.

 

علائم بیدارشدن کندالینی چیست ؟

علائم بیدارشدن کندالینی چیست ؟

در اینجا به ده مورد از علائم بدارشدن کندالینی می پردازیم

1- بیدار شدن این انرژی سبب تغییرات عمده ای در زندگی خواهد شد که شما را قادر خواهد ساخت دید وسیعی پیدا کنید و به نهایت خلاقیت و انرژی دست یابید.

2- کندالینی منشا خلاقیت در عالم است. به این ترتیب خواهید توانست آرزوهای خود را به واقعیت تبدیل کنید.

3- بیدار شدن کندالینی همراه با تجربیات عجیب و احساسهای جدید است از جمله سوزش و سوزن سوزن شدن زیر پوست مانند وقتی که یک دسته مورچه روی پوست راه می روند .

4- ممکن است حس کنید موجودی از شما بالا می رود- همچنین خارشهای پوستی و لرزش عضلات- گرفتگی غضلات و ضعف شدید بدنی از برخی علائم آن هستند.

5- ممکن است صداهای عجیبی بشنوید که از دوردستها می آید یا صدای فرشتگان نگهبان خود را بشنوید که با یکدیگر یا شما صحبت می کنند.

6- فشار عصبی روی شما بیش از هر زمان دیگری خواهد بود و برای همین است که اکثر داوطلبان از خیر آن گذشته و تصور می کنند که مدیتیشن و یوگا هیچ کمکی به کاهش استرس آنها نکرده است!!

7- در حالیکه به جای مهمی رسیده اند و کندالینی در حال تکان خوردن و بیدار شدن است. ممکن است سوزش یا سوزن سوزن شدن در ناحیه چاکرای ششم ( میان دو ابرو) یا چاکرای هفتم ( فرق سر) حس شود.

8- به یاد داشته باشید که کندالینی اصولا یک انرژی بسیار داغ و پرحرارت است و ممکن است احساس گرگرفتگی شدید و گرم شدن ناگهانی و بی دلیل به شما دست دهد. حتی ممکن است در جریان باز شدن چاکراها دچار استفراغ یا اسهال بدون دلیل شوید که ماهها طول بکشد.

9- برخاستن کامل انرژی کندالینی ممکن است برای برخی ماهها طول بکشد و برای برخی سالها. وقتی کندالینی کاملا بر می خیزد و روی دم خود می ایستد سرش در چاکرای هفتم قرار دارد و همه چاکرای قبلی را گشوده است.

10- تا زمانیکه همه چاکراها پاکسازی نشده باشند و مسیر عبور کندالینی باز نشده باشد امکان بیدار شدن کامل آن وجود ندارد. به همین جهت است که ممکن است مدتهای طولانی بگذرد تا تمام آلودگیهای یک چاکرا تخلیه شود.

برچسب :