اهمیت جملات تاکیدی در سیستم مغز و انرژی

اهمیت جملات تاکیدی در سیستم مغز و انرژی

نویسنده :

Leader

دسته بندی :

تاریخ انتشار :

سپتامبر 9, 2023

اشتراک

اهمیت جملات تاکیدی در سیستم مغز و انرژی

من هستم
من احساس می کنم
من انجام می دهم
من عشق هستم
من بیان میکنم آنچه را که باید
من میبینم
من درک میکنم(میدانم)

 

طبق سنت‌های باستانی هند، هر فرد دارای هفت چاکرای اصلی است که در امتداد ستون فقرات، از پایه ستون فقرات تا تاج سر شروع می‌شوند. این چاکراها چرخ های چرخشی از انرژی کیهانی هستند که بدن ما را با معنویت پیوند می دهند.

هر چاکرا فرکانس رنگ مخصوص به خود را دارد، انرژی ارتعاشی که در بدن و وجود شما ظاهر می شود.

درست مانند یک منشور، انرژی نور سفید کیهان از درون شما جریان می‌یابد و در هر چاکرا به رنگ‌هایی تقسیم می‌شود.
وقتی آن انرژی آزادانه جریان می‌یابد، شما درخشان می‌درخشید و احساس تعادل در جریان می‌کنید. هنگامی که مسدود می شود، قسمت های خاصی از زندگی شما و در داخل بدن شما احساس دردناکی و عدم تعادل خواهد داشت.

راه های زیادی برای بازگرداندن جریان طبیعی انرژی نور از طریق چاکراها وجود دارد. جایی که تمرکز می رود، انرژی جریان می یابد: وقتی روی یک چاکرا تمرکز می کنید، انرژی شفابخش را به آن چاکرا اعمال می کنید.

جملات تاکیدی روش دیگری برای ایجاد تعادل در یک چاکرای خاص است. تکرار جملات تاکیدی انرژی شفابخش را برای بازگرداندن تعادل به آن جنبه از بدن (کالبد)و #زندگی شما هدایت می کند.
این جملات قدرتمند الگوها را در ضمیر ناخودآگاه ما بازنویسی می کند و ارتعاشات شفابخش را به سمت چاکرا مورد نظر هدایت می کند.

حتی اگر کمی در مورد چاکراها شک دارید، بدانید دانشمندان فواید تکرار جملات تاکیدی را برای آشکار کردن #تغییر مثبت طبق تحقیقاتشان بدست آوردند:

پژوهشی که توسط کریستوفر کاسیو، کاندیدای دکترا منتشر شده است، که در ژورنال علوم اعصاب شناختی و عاطفی اجتماعی منتشر شده است، از تصویربرداری تشدید مغناطیسی عملکردی (FMRI) استفاده کرد تا دریافت که جملات تاکیدی مراکز پاداش را در #مغز فعال می‌کند. همان مناطقی که به سایر تجربیات لذت بخش واکنش نشان می دهند، مانند خوردن غذای مورد علاقه شما یا برنده شدن یک جایزه.

کاسیو می گوید: «تأیید از مدارهای پاداش ما استفاده می کند، که می تواند بسیار قدرتمند باشد. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که این مدارها می توانند کارهایی مانند کاهش درد و کمک به حفظ تعادل در مواجهه با تهدیدات را انجام دهند.

جملات تاکیدی به معنای واقعی کلمه مغز را دوباره سیم کشی می کند تا نتایج مفیدی به دست آورد. تکرار آنها به طور منظم، شاید هر روز صبح یا در حین تمرین #مراقبه، باعث تقویت آن ارتعاشات مثبت می شود. می توانید آنها را یادداشت کنید، در ذهن خود تکرار کنید یا با صدای بلند صحبت کنید.

برچسب :

کل بازدید 140|بازدید امروز 1
سرفصل ها