حس ششم چیست ؟

نویسنده :

Leader

دسته بندی :

تاریخ انتشار :

آگوست 7, 2023

اشتراک

حس ششم چیست ؟

حس ششم درک اطلاعاتی است که از طریق حواس شناخته شده (لامسه ، بینایی ، شنوایی ، بویایی ، چشایی) قابل شناسایی نیست و با تجربه های قبلی درک نمیشود.

نشانه های حس ششم
طبق گفته متخصصان ، افرادی که حس ششم آنها فعال است میتوانند بدون استفاده از حواس پنجگانه مواردی را حدس زده و در مورد آن اطلاع حاصل کنند. بر طبق نظریه برخی از اساتید نیز همه انسانها تا حدودی چنین توانایی را دارا میباشند ، اما این قابلیت در برخی از افراد بیشتر بوده و نمود خاصی در آنها پیدا میکند. معمولا افراد با حس ششم قوی وقایع و اتفاقات را قبل از وقوع احساس میکنند. بعضی از این افراد ، خواب اتفاق خاصی را می بینند و اتفاق مورد نظر در بیداری عینا رخ میدهد. افرادی که حس ششم قوی دارند ، در اغلب موارد خوابهای واضح تر و کاملا مشخص تری نسبت به سایرین می بینند و این خواب ها را به خوبی نیز به یاد می سپارند. بعضی از آنها براحتی میتوانند با خواب هایشان تعامل برقرار کنند و حتی گاهی چیزهایی می بینند که دیگران نمی بینند و مسائلی را می شنوند که دیگران نمیشوند و البته تمایل این افراد به مسائل ماوراء الطبیعه نیز بیشتر است. افرادی که حس ششم قوی دارند ، قوه و قابلیت خلاقه بسیار بالایی نیز دارند و دلیل آن را دریافت اطلاعات از منابعی غیر معمول میدانند. بسیاری از نابغه های دنیا مدعی هستند که چنین حسی را دارا می باشند.
یکی از باورهای رایجی که وجود دارد مبنی بر این است که حس ششم در افراد هیپنوتیزم شده هم دیده میشود. افرادی که حس ششم قوی دارند بدون وجود شواهد و دلایل تجربی یا قابل درک با حواس پنجگانه خود میتوانند حوادث و وقایع را حدس بزنند و به وضوح صحنه های خاصی را مشاهده نمایند. اساتید و دانشمندان سه نوع حس ششم را مطرح کرده اند :

 

الهام قبل از اتفاق

در این نوع حس ششم ، افراد توانایی پیش بینی آینده را دارند و وقایع و اتفاقاتی که در آینده رخ میدهد به نحوی به آنها الهام میشود.

 

تله پاتی

تله پاتی توانایی ارسال و دریافت تصاویر ذهنی است و یا خواندن آنچه در ذهن دیگران وجود دارد ؛ یعنی فرد مورد نظر بدون صحبت با دیگران میداند که در ذهن آنها در لحظه ای خاص دقیقا چه میگذرد!

بصیرت

بصیرت یا بینش روشن یا روشن بینی ، قدرت دیدن مواردی است که ورای دامنه طبیعی بینایی است. به عنوان مثال برخی از این افراد ادعا میکنند که میتوانند بدون هیچ دستگاهی برخی موجوداتی را که برای دیگران مرئی نیستند را مشاهده کنند. معمولا گفته میشود فردی که قدرت الهام قبل از وقوع امر و بصیرت را داشته باشد ، میتواند تا حدی در مورد وقایع آینده نیز اطلاعاتی را ارائه بدهد. لازم به ذکر است که حس ششم با “چاکرای پیشانی” یا “آجنا چاکرا” مرتبط بوده و با انجام یکسری راهکارهای ساده میتوان به تقویت آن کمک کرد. کاربردی ترین و مفیدترین فعالیتی که در این راستا میتوانید انجام دهید “سجده” است. از دیگر کارها میتوان به تصاویری که تحت عنوان “تحریک و تقویت چشم سوم” ارائه میگردد اشاره داشت. توجه داشته باشید که شما با تقویت چشم سوم خود دنیا را زیباتر و حقیقی تر مشاهده خواهید کرد و قابلیت ها و توانمندی های خود را نیز افزایش خواهید داد.

 

چگونه حس ششم را تقویت کنیم_؟

چگونه حس ششم را تقویت کنیم_؟

 

به خودتان اعتماد کنید :

به خودتان اعتماد کنید مثلا اگر زمان قدم زدن دوست دارید به سمت چپ بپیچید این کار را انجام داده و به حستان اعتماد کنید . اینگونه مشاهده می کنید که حستان درست شما را هدایت کرده است.

یکی از راه های تقویت حس ششم، تقویت حواس پنجگانه است :

حواس پنجگاه قوی به قوی تر شدن صدای درونی کمک زیادی خواهد کرد.سعی کنید دست از قضاوت بدون داشتن هیچگونه اطلاعات در مورد موضوع مورد نظر برداشته و تنها با دقت و هوشمندانه بنگرید و گوش دهید.

به احساسات خود بیش از حد بها ندهید:

برای تقویت حس ششم خود باید از بها دادن بیش از حد به احساسات خود دست بردارید؛ زیرا زمانی که احساساتی می ‎شوید توانایی درک اطلاعاتی که حس ششمتان به شما انتقال می ‎دهد را نخواهید داشت. بنابراین از دنبال کردن بیش از حد قلب خود خودداری کنید.

عقل و منطق خود را سرکوب نکنید:

از سرکوب کردن عقل و منطق و یا احساسات قلبی خود دست بردارید و اجازه دهید که هر کدام از این موارد، کار خود را انجام دهند . شما برای تقویت حس ششمتان باید اجازه دهید تا همه چیز روال عادی خودشان را دنبال کنند که در غیر اینصورت، قضاوتِ حس ششم شما صحیح نبوده و قابل اتکا نخواهد بود.

عجول نباشید :

عجول بودن باعث به خطا رفتن احساسات درونی شما می‎شوند. بنابراین قبل از اتخاذ هرگونه تصمیمی بهتر است آرامش خود را حفظ کرده و بر روی حس ششم خود تمرکز کنید تا بتوانید بهترین تصمیم ممکن را بگیرید.

به مکانی آرام بروید :

راهکار دیگر برای برقراری ارتباط صحیح با حس ششم، رفتن به مکانی آرام و کشیدن چند نفس عمیق است. ذهن خود را خالی از هرگونه فکر و خیالی کرده و خوب تمرکز کنید که حس ششم شما جواب سوالات شما را خواهد داد .

پیام دریافت شده را یادداشت کنید:

بسیاری از مواقع حس ششم، در خواب و رویا نمود پیدا می ‎کند و پیام هایی را به ما انتقال می‎ دهد. برای جلوگیری از فراموش کردن این پیام ها، بهتر است بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب، پیام دریافت شده از خواب خود را یادداشت کنید.

 

برچسب :

کل بازدید 175|بازدید امروز 1
سرفصل ها