چگونه کنترل ذهن خود را بدست آوریم ؟

چگونه کنترل ذهن خود را بدست آوریم

نویسنده :

Leader

دسته بندی :

تاریخ انتشار :

آگوست 20, 2023

اشتراک

ده راهکار برای اینکه مالک ذهن خود باشید و کنترل ذهن خود را در دست بگیرید با ما همراه باشید.

در این مقاله قصد داریم تا شما را با ده دستورالعمل آشنا کنیم نا بتوانید کنترل ذهن خود را در دست بگیرید پس به دستور العمل‌ های زیر توجه کنید تا قدرت تفکر مثبت خود را بهبود بخشید:

۱) همواره از واژه‌ های مثبت در گفت‌ و گوهای درونی‌ تان استفاده کنید. استفاده از واژه‌ هائی مثل ”من می‌توانم، من قادرم، این‌ کار ممکن است، این‌ کار می‌تواند صورت گیرد“.

۲) گفت‌وگوهای درونی‌تان را با احساسات خوشبختی، قدرت و موفقیت همراه سازید.

۳) به افکار منفی اعتنا نکنید. به آرامی از کار کردن به این نوع افکار اجتناب ورزید و آنها را با افکار شادی‌بخش و سازنده جایگزین سازید.

۴) در مکالمه‌های خود با افراد دیگر، از واژه‌هائی که حس توانائی، قدرت خوشحالی و موفقیت را در ذهن آنان برمی‌انگیزاند، استفاده کنید.

۵) قبل از شروع هر کاری، به‌طور مشخصی در ذهنتان نتایج موفقیت‌آمیز آن را تجسم کنید. اگر با ایمان تمرکز کنید، مسلماً با نتایج شگرفی روبه‌رو می‌شوید.

۶) هر روز حداقل یک صفحه نوشته روحیه‌بخش بخوانید.

۷) فیلم‌ هائی تماشا کنید که شما را خوشحال می‌کنند. به اخبار گوش دهید و روزنامه بخوانید، اما به میزان کم و بدون اینکه بگذارید بر احساساتتان تأثیر بگذارد.

۸) با افرادی معاشرت کنید که مثبت می‌اندیشند.

۹) همواره پشت خود را هنگام نشستن و راه رفتن صاف نگه دارید، این‌کار اعتماد به‌ نفس و نیروی درونی شما را تقویت می‌کند.

۱۰) قدم بزنید، شنا کنید و در فعالیت‌های گوناگون شرکت کنید. این‌کار به توسعه و بهبود نگرش مثبت‌تر کمک می‌کند.

مثبت بیندیشید و انتظار داشته باشید که به نتایج و موقعیت‌های مطلوب دست یابید. حتی اگر اکنون زندگی شما آن طور که می‌خواهید نباشد، بعد از گذشت مدتی مشخص، دیدگاه ذهنی و شرایط زندگی‌تان تغییر خواهد کرد. وقتی می‌گوئید: ”می‌توانم و انتظار موفقیت را داشته باشید، خود را با اعتمادبه‌نفس‌تر و مسرورتر می‌سازید. ذهن خود را با روشنائی، خوشبختی، امید، احساس امنیت و قدرت پر کنید، تا خیلی زود زندگی‌تان این مشخصات را منعکس سازد.

برچسب :

کل بازدید 162|بازدید امروز 1
سرفصل ها