چاکرای ریشه چیست ؟ خصوصیات مرتبط با چاکرای اول

نویسنده :

Leader

دسته بندی :

تاریخ انتشار :

نوامبر 24, 2023

اشتراک

چاکرا چیست ؟

چاکراها مراکز انرژی بدن ما هستند که انرژی حیاتی را دریافت و تصفیه می کنند و از طریق نادی ها انرژی را به بدن ما منتقل می کنند. انرژی حیاتی برای زنده ماندن هر جانداری از جمله حیوانات، درختان، سنگ ها، حشرات و انسان ها امری واجب و ضروری می باشد.

 

چاکرای ریشه چیست ؟ خصوصیات مرتبط با چاکرای اول

چاکرای ریشه (چاکرای اول) در آخرین مهره ستون فقرات بین مقعد و آلت تناسلی (با دنبالچه در ارتباط است) استقرار یافته و ستون بدن بر روی آن بنا شده . نام های دیگر این چاکرا ، آدرا یا مولادهارا می باشند . در ضمن نماد چاکرای اول یک گل نیلوفر آبی چهار تکه است. این چاکرا ، مهم ترین چاکراها می باشد.

 

 

نخستین چاکرا در انتهای ستون مهره‌ها و در زیر اندام تناسلی قرار دارد. فعالیت‌هایی را که برآن حاکمیت دارد عبارتند از ساختار عمومی بدن، گردش انرژی در پایین تنه، جنسیت و تمام موارد مربوط به بقای ابتدایی انسان. نیروی حیاتی که در این سطح از بدن جریان دارد متوجه نیازهای اساسی و ابتدایی انسان است. در این چاکرا انرژی شما برای مراقبت کردن از جزئیات اساسی زندگی مصرف می‌شود .

چاکرای اول ما را به دنیای فیزیکی وصل می کند . انرژی های کیهانی را به بدن فیزیکی و سطح مادی بدن می فرستد . آنهایی که موفق به گشودن این چاکرا شده اند حیات بر روی کره زمین را کاملا قبول دارند و به وجود فیزیکی شان پاسخ مثبت می دهند و برای زندگی کردن آمادگی دارند و هماهنگ با نیروهای مادی عمل می کنند . رنگ این چاکرا قرمز است . قرمز رنگ انرژی و فعالیتی است که از هسته درونی سیاره ما بیرون می زند و به ما ثبات دنیوی می دهد در عین حال انرژی لازم را برای ابراز وجود خلاق می دهد . چینی ها معتقدنـد ایـن چـاکرا جایگاه اصلی ناخودآگاه جمعی است و از طریق این چاکرا می توان به دانش انباشته شـده ناخودآگاه جمعی دست یافت . برای حفظ تعادل درونی ، این چاکرا باید هماهنگ با چاکراهای دیگر عمل کند.

وقتی که نخستین چاکرا باز و جاری باشد شما به خوبی در زندگی مستقر هستید و حضور دارید.

این چاکرا از نظر احساسی با میل به زندگی و شادابی و از نظر فیزیکی با سیستم ایمنی بدن در ارتباط است. این چاکرا تنظیم کننده ی اعمالی است که بدن و و جسم را زنده نگه می دارد. در این چاکرا است که با زمین مرتبط می شویم وانرژی های زمینی(نیروی عاطفی ٬ عشق و صبر)را در یافت و تجربه می کنیم. چاکرای اول اساس و پایه ی نیروی حیاتی تمام چاکرا های بالا تر را شکل می دهد و سر چشمه ی نیروی حیات است. این چاکرامنبع انرژی کندالینی است. بنای زندگی به دست آوردن امنیت مادی و حفظ تنازع بقا گونه ها با تشکیل خانواده ٬ رابطه ی جنسی به عنوان یک عمل فیزیکی و عمل بچه دار شدن  هم از اعمال مربوط به این چاکرا است.

وقتی نیروی حیات در این چاکرا درست عمل نماید ٬ شخص اشتیاقی مبرم به زندگی در جهان فیزیکی دارد وبا انتقال انرژی به اطرافیان و حوزه ی انرژی آنها همچون یک نیروی مولد عمل می کند. او اشتیاقی راستین برای زیستن دارد. رنگ قرمز که رنگ این چاکرا می باشد جسم فیزیکی را تحریک می کند و سرزندگی و انرژی به جسم داده و روح را سرزنده و با هیجان می کند و رنگ قرمز جرات و قدرت ٬ استواری و سلامتی می بخشد. قرمز سبب غلبه بر بی حالی و افسردگی ٬ ترس یا داتنگی می شود. قرمز رنگ آتش است. قرمز تعصب شدید٬ غیرت و هیجان است. افرادی که برافروخته و سرخ رنگ هستند نا خود آگاه احساس سرزندگی ٬ پر تلاش بودن را به شما انتقال می دهند و الگو و نمادی هستند از یک فرد پر تحرک! آن چه برداشت می شود این است که نیروی حیات مادی و جسمی از رنگ سرخ است.

زمانی که در این چاکرا مانعی ایجاد گردد شخص از فعالیت جسمی سر باز می زند و انرژی کاهش می یابد و حتی ممکن است علیل و ناتوان گردد.چنین فردی فاقد قدرت و توان جسمی است. به طور مثال اگر چاکرای اول به اندازه ی کافی کار نکند احساس عدم تعادل خواهید کرد یا انگار فرش از زیر پا کشیده شود در حالی که محکم ایستاده اید. اگر چاکرای اول بیش از اندازه کار کند ممکن است از کوره در بروید و عصبانی و پرخاشگر شوید و این ممکن است زمانی باشد که چیز ها یی شما را مشغول و سرگرم ساخته توسط دیگران یا شرایط مورد سوال قرار گیرد. در نهایت هنگامی که عدم امنیت میکنید با خشم و غضب و زود از کوره در رفتن حالت دفاعی میگیرید از نظر احساسی کم تحمل می شوید همچنین ممکن است افراط در مسائل احساسی و هیجانی مثل غذای خوب و الکل داشته باشید. در کار هایتان به شدت در حالت دودلی و شک و تردیدبه سر میبرید و زندگی را همچون بار سنگینی احساس می کنید  به جای آن که از زندگی لذت ببرید و شاد باشید.

بـه وسيله ايـن چاکرا از زمین انرژیهای لازم را دریافت میکنیم . محل آن درفضای ما بین مقعد و دستگاه تولید مثل انسان جای دارد. این چاکرا اگر بیموقع یا بعللی ناخواسته صددرصـد بـاز شـود بـه دلیـل انرژیهای زیادی که تولید میکند خارج از حد تحمل شده و باعث سوختن سپر حفاظتی انسان ( هاله میگردد که این باعث مرگ با دیوانگی شخص خواهد شد . پس به خاطر داشته باشید از دستکاری چاکرای فوق با مدیتیشن و بدون استاد جدا خودداری کنید .

بطور کل اختلال موجود در این چاکرا موجب بیماری هایی مثل افسردگی ٬ بیحالی ٬ اعتیاد(به هرچیزی)
روماتیسم ٬ رعشه و کم خونی میشود و همینطور بیماران بستری بر اثر نحیفی و لاغری و ضعف جسمانی و بیماران حادثه ها و مجروحان جسمانی نیاز شدید به انرژی در این چاکرا دارند اما انرژی دادن به این چاکرا در کودکان هابپراکتیو ٬ بیماران پر تحرک عصبی ٬ پارکینسون ٬ مجنونان ٬ افراد عصبی و…موجب به وجود آمدن تاثیرات منفی خواهد شد.

 

🔴 چاکرای ریشه مرکز انرژی درکل فرایند کندالینی، ودرعین حال مرکزی برای رها کردن سموم است. این مرکز ما را به زمین متصل میکند، زیرا آن جائی است که همۀ تغذیه کننده های اساسی برای بقاء ماست، همچنین جائی است که سموم آزاد میشوند. چاکرای ریشه نه تنها ما را به لحاظ فیزیکی تامین میکند، همچنین تامین کنندۀ شرایط نگهداشتن ما در زمان اکنون است.

🔴 چاکرای ریشۀ کسانی که فعال است، کالبدی سالمتر دارند، متعادلتر و با ثبات تر هستند. ترس کمتری دارند و متمرکز تر هستند. اما چاکرای کسانی که بسته است، یا فعالیت کمتری دارد، ترسهای بیشتری دارند، تمرکز عصبی کمتری دارند، نامتعادلتربوده، وبدون اتصال هستند، متمایل به رنج کشیدن از افسردگی، ضعف سیستم ایمنی، وبخصوص درارتباط با جریان خون مشکلاتی را تجربه میکنند.

🔴 مرکز چاکرای اول در بدن بین مقعد و آلت تناسلی است واز آن به اسم چاکرای مولادهارا یا چاکرای ریشه نیز نام برده میشود.

🔴 رنگ آن قرمز وبه طرف زمین باز شده وانرژی را از سطح کره خاکی دریافت میکند. پس ایستایی وحیات ما در زندگی مادی وابسته به این چاکرا است وکاملا سیستم ایمنی بدن را تحت سیطره خود دارد.

🔴 چاکرای تکیه گاه (چاکرای ریشه یا پایه ستون فقرات، مولادهارا (Base chakra – Muladhara – Root chakra) محل ورود پرانا یا انرژی حیاتی است. طیف رنگیِ مربوط به این چاکرا قرمز است که نشانه زندگی، قدرت و نیروی جسمانی است. این رنگ روی کم خونی و فقر غذایی اثر خوبی دارد و ارتعاشاتِ تقویت کننده و درمان کننده دارد.

 

 

خصوصیات چاکرای ریشه

نام دیگر چاکرا: از نام های دیگر چاکرای ذکر شده “مولادهارا” می باشد.

ترتیب چاکرا : چاکرای ریشه ، چاکرای اول از بین هفت چاکرای اصلی بدن می باشد.

محل : بین مقعد و اندام تناسلی (به دنبالچه مرتبط است)

رنگ چاکرا : هر چاکرا رنگ مخصوص به خود دارند. این چاکرا به رنگ قرمز می باشد. در حقیقت در حالت تعادل رنگ قرمز از خود منتشر می کند.

اندام های مرتبط با چاکرا : ستون فقرات ، اسکلت و استخوان ها ، دندان ها ، کلیه ها ، خون ، پاها ، ناخن ها ، روده ها
موقعیت در بدن : قسمت انتهای ستون فقرات و انتهای استخوان دنبالچه

عنصر : زمین (خاک)

حس : بویایی

غدد مربوطه : غدد فوق کلیوی

هورمون : آدرنالین و نور آدرنالین

سیاره های وابسته : مریخ ، کیوان ، پلتون

حیوان: فیل

نماد چاکرای ریشه : گل نیلوفر آبی چهار برگ

جهت چرخش چاکرا : در مونث به سمت چپ (برخلاف جهت عقربه های ساعت) و در مذکر به سمت راست (در جهت عقربه های ساعت)

 

عملکرد ناموزون چاکرای اول

عملکرد ناموزون چاکرای اول باعث می شود که افکار و اعمال تان عمدتا حول محور مالکیت های مادی و آسایش خاطر دور بزند و در مسایل احساسی و هیجانی مثل غذای خوب و سایر امیال بدنی دچار افراط خواهيـد شد . شما می خواهید هر کاری که دلتان خواست انجام دهید بدون آن که به نتیجه اش فکر کنید و در عین حال دستیابی به آنها برایتان مشکل است . تمایل زیادی برای حفظ فاصله و امنیت دارید . در سطح فیزیکی اغلب با یبوست مزاج و اضافه وزن رو به رو هستید . کسی که چاکرای اول او عملکرد ناموزنی دارد بیشتر به فکر رفع نیازهای شخصی خود بوده و نسبت به خواسته های دیگران به طور ناخودآگاه بی توجـه اسـت . خشم و از کوره در رفتن مکانیزم دفاعی است که معمولا به هنگام احساس عدم امنیت بییشتر مورد استفاده این افراد قرار می گیرد . دنیا برای این افراد جایی است که باید مورد استفاده بشر قرار بگیرد ، از این رو در ایـن روزها سوء استفاده از منابع طبیعی و از بین بردن تعادل طبیعی زمین دال بر اختلال عملکرد چاکرای ریشه اکثر جمعیت دنیاست .

افرادی که دائما دچا رتردید و دودلی می شوند با کم کاری این چاکرا روبه رو هستند . در اغلب اوقات زندگی را هم چون بار سنگینی احساس می کنند و به جای لذت بردن اکثر مواقع در آرزوی راه آسان و کم دردسر برای زندگی هستند.

 

علائم بسته بودن چاکرای اول (ریشه)

از علائم بسته بودن چاکرای اول، ترس دائم و احساس بی‌پناهی است که منجر به وابستگی شدید به اطرافیان می‌شود. این ترس بیشتر می‌تواند در قالب ترس از دست دادن ظاهر شود که همواره یکی از چالش‌برانگیزترین ترس‌های بشر بوده است.
علائم جسمانی بسته بودن چاکرای اول: بسته بودن این چاکرا ممکن است باعث اختلال در سیستم ایمنی بدن شود. همچنین از مهم‌ترین علائم جسمانی بسته بودن این چاکرا، اختلال در سیستم گوارش و یبوست است.

 

مدیتیشن بر روی خاک و طبیعت چاکرای ریشه ای را تقویت می کند.

پس تا میتوانید در طبیعت باشید و با گل و گیاهان و طبیعت مرتبط باشید.

همچنین تنفس عطر خاک باران خورده یکی از مزایایش باز کردن این چاکراست.

 

 

مشکلات گرفتگی چاکرای ریشه

مدتهاست احساس خوشحالی ندارید؟ هیچ چیزی باعث نمیشه ذوق کنید و از ته دل بخندید؟ احساس می کنید زیر پاتون خالی میشه؟ انگیزه برای زندگی ندارید؟

در بعد جسمی دچار مشکل در ستون فقرات یا استخوانها ٫ دندانها٫ ناخنهای دست و پا٫ مقعد٫ روده ها مثلا یبوست٫ غده پروستات و دچار مشکلات خون مثل کم خونی هستید؟
برای انجام کارهای روزانه بی انرژی هستید؟

اگر مشکل مالی داری چاکرای اول شما انسداد دارد :
در حالت تردید و دودلی به سر می برید. از نظر فیزیکی بدن ضعیفی دارین و فوق العاده زودرنج و ناامید به زندگی هستید.

اگر برخی از این نشانه ها رو دارید چاکرای ریشه شما دچار گرفتگی می باشد.

 

کم کاری چاکرای ریشه

اگر چاکرای ریشه شما قفل یا بسته باشد،
هم از نظر فیزیکی بینه ای ضعیف دارید و هم از نظر احساسی کم تحملید.
خیلی چیزها در زندگی نارحت‌تان می‌کند، به شدت در حالت دودلی و تردید به سر می‌برید.
ممکن است احساس کنید انگار جایگاه خودتان را دارید از دست می‌دهید یا معلق بودن یا کاملا احساس عدم کفایت ذهنی داشته باشید.
امکاناتی برای پاکسازی و فعال ساختن چاکرای اول
لذت بردن از طبیعت

از کجا بفهمیم چاکرای اول ما نامتعادل است

نامتعادلی در چاکرای اول باعث احساس ترس و ناامنی میشه و شخص حس میکنه هیچ پشتوانه مادی نداره و دائم باید نگران از دست دادن چیزهای مختلف باشه. از اونجا که فعال بودن این چاکرا باعث اتصال به زمین و احساس امنیت و مسئولیت پدیری نسبت به اون میشه بنابراین کسی که عملکرد چاکرای اول اون مناسب نباشه خودش رو از زمین و مسئولیت هایی که در قبالش داره جدا میبینه.

 

پاکسازی چاکرای ریشه (اول)

مشاهده رنگ قرمز آتشین خورشید به هنگام طلوع و غروب و یا تابش طلوع وغروب باعث می شود که چاکرای اول احیا و هماهنگ شده و فضای بسته و محدود درون آن را باز می کند . نشستن بر روی خاک و بوی خاک را نفس کشیدن تأثیر بسیار خوبی بر چاکرای اول خواهـد داشت . رنگ قرمز رنگی است که به شما شور و شهامت و سرزندگی می بخشد . اگر این رنگ قرمز با سایه ای از رنگ آبی آمیخته شود ، به شما کمک خواهد کرد تـا عـشـق هـب دنیا با انرژی روحانی در وجودتان تلفیق شود . اگر کسی عمدتا از راه چاکرای اول زندگی کند به بیشترین زمان خواب نیاز دارد که حدود ده تا دوازده ساعت است و طرز خوابیدنش ترجیحا به روی شکم است .

 

روش توازن چاکرای ریشه:

هر نوع دلخوری که در گذشته بین شما و خانواده تان رخ داده است را حل کنید.

هر نوع شک و تردید و منفی بافی را از خودتان دور کرده و به مادیات کمتر توجه کنید.

سعی کنید بیشتر با مردم بجوشید و معاشرت کنید.

 

چنانچه در این چاکرا  تعادل وجود داشته باشد شما توانایی های زیر را خواهید داشت:

  1.  قدرت تصمیم گیری بالا و قوی
  2.  ایجاد تعادل و پایداری در زندگی
  3.  افزایش توانایی های درونی شما
  4.  قدرتمند شدن نیروی استخوان ها
  5.  خوش خلق بودن و تعادل در خلق
  6.  داشتن شجاعت و جسارت در امور مختلف
  7.  رسیدن به رشد و پیشرفت مالی و اقتصادی
  8.  تعادل و هماهنگی بین شما و نیروی های زمین و انرژی کیهانی
  9.  احساس امنیت و آرامش و دور بودن از استرس و تنش های زندگی
  10.  بالا رفتن سطح انرژی بدن و در نتیجه شاد و سرزنده و با طراوت بودن

 

تغذیه ، رنگی – چاکرای ریشه برای درمان:

رنگ طبیعی خوراکیها و غذاهایی که میخوریم فرکانس ارتعاشی همان رنگ را در دسترس ما قرار میدهد و بر روی چاکرای خاصی تاثیر می گذارد: جگر قرمز ٬ دل ٬ قلوه ٬ کلم قرمز ٬ چغندر قند ٬تمشک قرمز ٬ گیلاس قرمز ٬ انگور قرمز ٬ آلوی قرمز ٬ فلفل قرمز ٬ سیب سرخ ٬ گوجه فرنگی و هر خوراکی که قرمز است.

اثرات رنگ لیاس ها بر روی بدن

رنگ لباس ها به دلیل حساسیت نوری سلول های بدن بر ما تاثیر می گذارند بنابراین بهتر است لباس بپوشیم که به رنگ آن نیاز داریم اما فراموش نکنید که هر لباسی اعم از کت ٬ پیراهن یا بلوز یا مانتو به تن می کند ٬ لباس زیر شما باید سفید باشد. اگر لباستان از پارچه نخی یا اریشم و یا پشم با رنگ طبیعی باشد بهتر است از لباس هایی با رنگ قرمز استفاده نمائید.

موسیقی درمانی چاکرای اول

مناسب ترین موزیک برای فعال کردن چاکرای ریشه موسیقی است که ریتم یکنواخت مؤکدی دارد . به منظور هماهنگ کردن چاکرای اول ، از صداهای طبیعت می توانید بهره بگیرید و اگر به اصل آن دسترسی ندارید می توانید از نوارهای ضبط شده از صدای طبیعت گوش دهید .

رایحه درمانی

پودر میخک ، روغن میخک کمک می کند تا گره های انرژی های درون چاکرای اول بار شود

 

برای متعادل ماندن این چاکرا رفتارهای زیر ضروری است

– احترام به پدر و مادر و خانواده

– احترام به اهل فامیل رعایت

– قانون ومقررات در جامعه ادب اجتماعي و غيره

عدم رعایت مسائل فوق باعث اختلال در نظم این چاکرا شده و بدن را مستعد انواع بیماریها مینماید
بی احترامی به اهل خانواده به هر دلیل ناسزا گفتن به هر دليـل ونقـض قـوانين جـاری بـه هـر صورت باعث جذب انرژیهای سنگین و بیماری زا به وجود شما خواهد بود و این انرژیهای سنگین را خود انسان با رفتارهای غلط خود بوجود میآورد.

 

سنگ های متناسب با چاکرا اول

برخی از سنگ های قیمتی شگفت انگیز چاکرا اول یا ریشه وجود دارد که می تواند ایمنی، ارتباط و انرژی پاک کنندگی مورد نیاز شما را برای اثبات کامل شما به ارمغان بیاورد. معمولاً بهترین کریستال های چاکرای پایه آنهایی هستند که رنگ مشابه چاکرای ریشه را دارند، به رنگ قرمز تیره، قهوه ای خاکی و سیاه فکر کنید. سنگ های سیاه همه در مورد زمین است و آن انرژی قوی آتشفشانی را به وجود می آورد.

روبی یا یاقوت قرمز، ژاسپر، ژاسپر خونی، هماتیت، کورل قرمز، عقیق، کوارتز دودی و دیگر سنگ های قرمز یا سیاه هستند. تأثیر این سنگ ها اینگونه است:

 

1. سنگ گارنت (garnet)

یکی از سنگ های چاکرا اول سنگ گارنت است که هزار رنگ انار در قلب قرمز چشمگیر سنگ گارنت زیبا قرار دارد. این گوهر چاکرای ریشه ای، نادر و هیجان انگیز، سرشار از انرژی احیا کننده است. گارنت برای همیشه زندگی را به ارمغان می آورد، انرژی پایین را افزایش می دهد و از شما در طیف سلامت احساسی و جسمی حمایت می کند. برای کسانی که احساس می کنند شجاعت و قدرتشان آنها را ترک کرده است، گارنت در مرکز خود می درخشد تا قدرت کندالینی را بار دیگر به شما نشان دهد.

 

2. سنگ هماتیت (hematite)

نقره ای روشن، درخشان و ناهموار هماتیت، همه چیز در مورد خنثی کردن انرژی های منفی است. این سنگ جارو کننده مؤثر چاکرای ریشه است زیرا از هاله شما انرژی گرفته و آن را از طریق چاکرای پایه فیلتر می کند تا دوباره به حالت تعادل برسید. هماتیت شگفت انگیز است. برای کسانی که تمایل دارند ذهن خود را مانند اسب های وحشی بر فراز تپه ها فراری دهند، این سنگ شما را در زمان حال متمرکز می کند. این بسیار عالی است که به شما یادآوری کنیم در لحظه ای هستید که هستید و نه در لحظه ای که فکر می کنید در آن هستید. این سنگ ذهن، تضمین می کند که قبل از تسلط هر چیزی بر ذهن، بر ذهن خود تسلط پیدا کنید.

سنگ هماتیت (hematite)

 

3. سنگ جاسپر قرمز (red jasper)

یکی دیگر از سنگ های چاکرا اول سنگ جاسپر قرمز است. خاکستری و پر جنب و جوش، جاسپر سرخ یک سنگ فوق العاده پرورش دهنده است برای چاکرای ریشه و چاکرای ساکرال. این سنگ غنی، آتش گرم و انرژی شدید است. این سنگ، سنگ استقامت نیز نامیده می شود و به دلیل بالا بردن سطح انگیزه و کمک به شما برای غلبه بر موانع و چالش ها شناخته شده است. این کار را با اعطای نیروی درونی و اعتماد به نفس به شما برای انجام کارها انجام می دهد. سنگ جاسپر قرمز، سرزندگی شما را بالا می برد، شما را به قدرت واقعی خود متصل می کند و می تواند اشتیاق شما را برانگیزد.

سنگ جاسپر قرمز (red jasper)

 

4. عقیق قرمز (Carnelian)

بوسه آتشین کارنلیان چیزی است که چاکرای ریشه شما مطمئناً آن را دوست دارد. این سنگ خلاق همچنین به چاکرای مقدس متصل می شود و یادآور خنده دار تمام شادی های زندگی است. هر زمان که احساس تنبلی می کنید، خلق و خوی شما پایین است و انگار جنب و جوش خود را از دست داده اید، این سنگ وارد می شود تا چاکراهای اصلی شما را تکان دهد و دوباره شما را به بالا بازگرداند. کارنلیان سنگی از اعتماد به نفس، درخشندگی و شجاعت برجسته است. الهام و اشتیاق لازم را برای مقابله با زندگی به شما هدیه می دهد. به عنوان سنگ استقامت، همچنین اطمینان حاصل می کند که شما قدرت پیگیری را دارید.

عقیق قرمز (Carnelian)

 

5. سنگ خون (Bloodstone)

یکی دیگر از سنگ های چاکرا اول سنگ خون است. سنگ خون، نگین نقره ای تیره سبز و قرمز، بلور مطلوبی برای حملات سامورایی ها، سربازان و رزمندگان به میدان جنگ بود. با داشتن این سنگ قدرتمند، احساس شکست ناپذیری در هنگام پاکسازی چاکرای ریشه، چاکرای ساکرال ، شبکه خورشیدی و چاکرای قلب تپنده شما نیز آسان است. سنگ خون یک متعادل کننده عاطفی است و این گوهر به شما اجازه نمی دهد تا با احساسات بی پروا رو به رو شوید. قلب و ذهن را ثابت می کند، اضطراب را کاهش می دهد و در برابر نیرو های شر محافظت می کند.

سنگ خون (Bloodstone)

 

مانترای چاکرای ریشه

♦️من در امنیت هستم
♦️من در فراوانی هستم
♦️من سالم هستم
♦️من ثروتمندم
♦️من  هر آنچه که میخواهم را دارم
♦️من در تعادلم
♦️من محکم و استوار هستم
♦️من قدرتمندم
♦️من دارا  هستم
♦️من ارزشمند هستم
♦️من قوی هستم

♥️چاکرای ریشه مرکز امنیت و ایمنی است باعث میشود که احساس استواری و فراوانی و ثروت داشته باشید یا مارا در حالت نگرانی و کمبود قرار میدهد این حالات به بسته یا باز بودن همیشگی این چاکرا  بستگی دارد .

 

چگونه می توان فهمید که چاکرای اول فعال تر از بقیه چاکراهاست ؟

اگر در شرایط غیر عادی استرس و یا شوک چاکرای اول به اندازه کافی کار نکند ، احساس عدم تعادل خواهید کرد یا انگار فرش از زیر پایتان کشیده شود ، در حالی که محکم ایستاده اید و حتی ممکن است دچار شکم درد بشوید . از طرف دیگر اگر چاکرای اول بیش از حـد کـار کند ، ممکن است در شرایط غیر عادی از کوره در بروید و عصبانی و پرخاشگر شوید .

برچسب :

کل بازدید 170|بازدید امروز 1
سرفصل ها